سنگ <strong>عقیق</strong>

اخبار:

GIA سفر امريكا و Gia , سفر به نمایشگاه توسان آریزونا:

ادامه مطلب ...

بزرگترين نمايشگاه جواهرات و طلا و ابزارآلات در توسان ايالت آريزوناي آمريكا همه ساله در ماه فوريه برگزار ميشود.
اين شامل ٣٠ نمايشگاه مختلف به مدت ٣٠ روز ميباشد ، كه مهمترين آنها نمايشگاه Agta , GJX ميباشد.
GIA آقای حامد اتحادی از سال ٢٠١٠ ميلادي عضو گروه AGTA می باشند، سمینارهای علمي جواهرشناسي و جواهرتراشي در اين نمايشگاه برگزار ميشود كه مهترين آنها سمينارهاي علمي GIA ميباشد ، آخرين پديده هاي علمي و دستگاههاي تراش و افزارهاي طلاسازي در اين نمايشگاه عرضه ميشود.
GIA
آقای حامد اتحادی به مدت ٢ ماه كامل در شهر توسان آريزونا حضور داشتند و به عضويت كلوپ جواهرتراشي و زاويه تراشي اين شهر هم درآمدند.
GIA اميدوارم همه دوستان و هنرمندان جواهرشناسي و جواهر تراشي و جواهر سازي بتوانند حداقل يكبار به اين سفر علمي دست یابند.
بهتر است بدانيد در رقابت و ارزاني و كيفيت هيچ كشوري داراي رقابت با نمايشگاه توسان آمريكا نيست.

Germanyسفر به آلمان و سوئیس:

ادامه مطلب ...

سفر علمي گروه جواهرشناسي به سوئیس و نمايشگاه برلين و شهر سنگ آلمان، اين دومين سالي بود كه تعدادي از فارغ التحصیلان دوره جواهر تراشي و جواهرشناسي براي گذراندن دوره هاي تكميلي به كشور سوئیس و براي شركت در نمايشگاه صنایع دستي برلين به آلمان رفتند ، بسيار بسيار لذت بخش چه از نظر علمي و آشنايي با آخرين تكنولوژي روز دنيا بود.
Germany در كشور سويس به مدت ١٠ روز اقامت از دوره هاي تكميلي استاد هوبرت در جواهر تراشي و حجم تراشي و زاويه تراشي بهره مند شدند و ٣ روز هم به كوه آلپ و استخر آب گرم درماني و موزه قديمي شهر مونترو رفتند.
germany
در شهر برلين نمایشگاه صنایع دستي كه سابقه بالاي ٥٠ سال دارد برگزار شد كه شركت ما هم غرفه نمايش داشت و براي اولين بار در آلمان از كوچكترين قران حك شده بر روي عقيق يمن توسط استاد حامد اتحادي پرده برداري شد، كه خبرگزاريهاي آلمان متحير و متعجب ماندند از اين اختراع حيرت انگيز، و خبر آن در يورو نيوز و خبرگزاري ايرنا به عرض جهانيان رسيد، شب شامي هم مهمان سفارت بوديم كه در انجا تقاضاي افتتاح فروشگاه دائمي محصولات ايران شد.
Germany و بعد بازديد از شهر سنگ و قديمي ترين موزه جواهرات اروپا در شهر ايداراوبراشتاين داشتيم كه باعث حيرت و تعجب اعضاي گروه بود و همگي خدا را شاكر بودند كه به اين سفر علمي و سياحتي دست یافتند.

ساخت کوچکترین قرآن دنیا ساخت کوچکترین قرآن دنیا 30 جزء:

ادامه مطلب ...

برای اولین بار در دنیا این قرآن که 30 جزء کامل و 6666 آیه را شامل می شود با خط عثمان طاها بر روی سنگ طبیعی عقیق یمن توسط تکنولوژی نانو حک گردید.علاقه مندان می توانند انگشتر داشته باشند که کل قرآن بر روی سنگ آن حک شده باشد.عقیق

ساخت کوچکترین قرآن دنیا هدیه کوچکترین قرآن دنیا:

ادامه مطلب ...

Quran هدیه کوچکترین قرآن دنیا به صورت تسبیح عقیق یمنی به حرم مطهر امیر المومنین و حضرت امام حسین و حضرت عباس (ع). این قرآن ها هم اکنون در موزه جواهرات حرم مطهر نگهداری شده و در بازدید عموم است.Quran

عقیق کوچکترین قرآن روی سنگ عقیق برای اولین بار در دنیا:

ادامه مطلب ...

کسانی که قرآن را حمل می کنند رحمت خدا بر آنان نازل می شود و خداوند لباسی از نور بر ایشان می پوشاند.

شرف الشمس نوشتن دعای شرف الشمس:

ادامه مطلب ...

دعاي شرف الشمس در روز 19 فروردین و ساعت خاص خود بر روی سنگ عقیق یمنی نوشته می شود. اسم اعظم به روایت امیر المومنین (ع) در کتاب مصباح کف عمی و سر المستتر شیخ بهایی روایت شده است که شامل 13 حرف می باشد که چهار حرف از تورات و چهار حرف از انجیل و پنج حرف از قرآن می باشد.
خواص شرف الشمس :
گشایش کار، دفع شر ، بر آورده شدن حاجت دنیوی و اخروی

هاله عکس و گزارش هاله و چاکرا را به شما نشان می دهد:

ادامه مطلب ...

رنگ هاله شما، نشان دهنده نوع شخصیت شما و صفات است.
تاثیر انرژی سنگها را بر روی هاله و جسم خود مشاهده و اندازه گیری کنید. درک و فعال سازی هفت مرکز اصلی انرژی در بدن.

کشور آلمان و سوئیس سفر هیئت علمی آموزشگاه گوهر عقیق ایرانیان به کشور آلمان و سوئیس:

ادامه مطلب ...

هر ساله یک هیأت علمی از دانش آموختگان برای گذراندن دوره های تکمیلی در رشته جواهر شناسی و طلا و جواهر به کشور سوئیس و آلمان سفر می کنند.
این موسسه هر ساله 10 نفر از برترین دانشجویان را به تور سوئیس آلمان می برند.

کشور آلمان و سوئیس کوچکترین قرآن کریم بر روی عقیق در الجزایر رونمایی شد:

ادامه مطلب ...

الجزیره: کوچکترین قرآن کریم حک شده بر روی عقیق حاصل تلاش ˈحامد اتحادی ˈ هنرمند ایرانی به همراه اعضای تیم علمی از ایران در حاشیه مراسم آغاز به کار هفته صنایع دستی کشورمان در الجزایر رونمایی شد.
Algiers1 به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ˈمحمد بن مرادی ˈ وزیر گردشگری و صنایع دستی الجزایر و محمود محمدی سفیر ایران در حاشیه مراسم هفته صنایع دستی کشورمان همزمان با هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی الجزایر با حضور تعدادی از سفرای کشورهای اسلامی، مسوولان فرهنگی دو کشور، کوچکترین قرآن کریم بر روی عقیق یمن را رونمایی کردند.
این اثر که مورد استقبال حاضران در این مراسم قرار گرفت در ابعاد 16 میلی متر تمامی آیات قرآن کریم را در خود جای داده است.
سوره در 616 صفحه قرآن کریم صفحه به صفحه با استفاده از فناوری نانو بر روی عقیق اصل یمن نوشته شده است. طرف دیگر این عقیق به ارتفاع پنج میلی متر منصوب به پنج تن آل عبا و در پنچ پله به صورت زاویه تراشی (الماس تراشی) شده است.Algiers2
وزیر گردشگری و صنایع الجزایری در مراسم رونمایی از این اثر هنری ضمن طرح سوال های فنی توسط تلسکوپ دیجیتالی که تا 600 برابر خطوط را بزرگتر می کند ، آیاتی از قرآن کریم را قرائت کرد. این اثر هنری اعجاب انگیز، موجب تحسین تعدادی از سفرای کشورهای اسلامی حاضر در این مراسم شد.
حامد اتحادی در باره رونمایی از کوچکترین قرآن کریم بر روی عقیق به خبرنگار ایرنا در الجزایر گفت، این اثر علمی و هنری اولین اختراع در جهان است که در این نمایشگاه رونمایی می شود.
هفته صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه همزمان با هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی الجزایر با حضور وزیر گردشگری و صنایع دستی این کشور و سفیر کشورمان در محل نمایشگاههای بین المللی الجزایر آغاز به کار کرد. در آیین آغاز به کار این رویداد فرهنگی و هنری، تعدادی از سفرا و نمایندگان سیاسی برخی کشورهای مقیم و جمعی از مدیران فرهنگی و سیاسی الجزایر نیز حضور داشتند. ( ادامه مطلب ...)